in

Tesla, New York’ta Turda Model 3 Satışını Hızlandırmayı Planlıyor

Tesla, New York’ta Doğrudan Satış Planını Uygulamak için Turda Model 3’ü Getirdi

Geçtiğimiz günlerde Tesla, mevcut bayilik tekellerini yenmek ve araçlarını tüketicilere doğrudan satmak için birden çok ABD eyaletinde çeşitli lobicilik çabaları başlattı.

New York en önemli önceliklerden birisi ve Tesla bunun gerçekleşmesi için büyük silahları ortaya çıkarmaktadır, bu büyük silahlardan bir tanesi Model 3.

Şirket olayı bir e-postayla açıklıyor:
Etkinlik sırasında Model 3’ü ekranda görmek, Model S’yi ve Model X’i keşfetmek ve Tesla’nın New York’taki varlığını genişletmek için yasal çabalarımız hakkında bilgi sahibi olmak için özel bir fırsat olacaksın. Ürün uzmanları, sorularınızı yanıtlamak ve en yeni Tesla ürünlerini ve güncellemelerini paylaşmak için hazır olacak.

 

Albany, Syracuse, Rochester ve Buffalo’da otomobil yeni mevzuatını başarılı bir şekilde yerine getirmesi durumunda tesla yerlerini alması beklenen dört olay planlanıyor.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Tesla aslında Otomobillerini Empire State’te satabiliyor ancak firmanın devletle yaptığı ve “tescil” sayısını sınırlayan Tesla’nın yalnızca 5 yerde satılabileceği bir uzlaşma vasıtasıyla geldiğini belirtti.

Otomobil üreticisi bu anlaşmayı geçemedi ve 20 mağazaya çıkartmak için mevzuatı destekliyor. Tesla’nın New York Bölgesi’ndeki 5 noktasına ekleme yapmasını ve şehir merkezini genişletmesini sağlayacak.

Tasarı ( A08248 ) geçen hafta Monroe İlçesinden bir Demokrat olan Assembly çoğunluk lideri Joseph Morelle tarafından tanıtıldı ve 21 sponsoru var.

Model 3’ün bu yılın ilerleyen saatlerinde daha perakende satış yerleri ve servis merkezlerine sahip olması Tesla için iyi olur.

Ancak bir miktar muhalefet var. Aralık ayında, yerel bayilerin zaten kavga hazırladıklarını  ve fatura sunulmadan önce yanlış bilgi kampanyası başlattıklarını bildirdik  .

Şimdi Tesla, İnisiyatifleri için farkındalık yaratmak ve çaba için biraz destek toplamak için Model 3’ü kullanıyor gibi görünüyor.Tesla, yerel makamları ve New York’taki Model 3 rezervasyon sahiplerini önümüzdeki hafta başlayacak olan “Model 3’le tanışma” etkinliklerine davet etmeye başladı.

KAYNAK: electrek.com

Ne düşünüyorsun?

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk Tesla'sını Mars'a Gönderiyor

Elon Musk Tesla’sını Mars’a Gönderiyor!

Sony’den Yapay Zeka Destekli Taksi Çağırma Platformu